Bij de politiecontrole op dinsdagavond op snelweg A208, die ruim duizend boetes opleverde, heeft de politie in een klap een kwart van haar quotum gehaald. Per jaar moeten in Velsen vierduizend bonnen worden uitgeschreven voor snelheidsovertredingen, het niet dragen van de autogordel of helm, rijden door rood en alcohol in het verkeer.
Betekent dit dat de lange arm nu rustig aan kan doen? Politiewoordvoerder Jeroen Groot: ,,Nee, we gaan natuurlijk niet achterover hangen. Los van het feit of we het quotum halen, kijken we natuurlijk waar controle nodig is. De werkelijkheid is belangrijker dan de cijfers.''
Of er binnenkort een vervolg komt op de controle van dinsdag, wil de politie nog niet zeggen. Wel is de A208 opgenomen in de controleplanning, herhaling is dus niet uitgesloten. Op de A208 geldt sinds kort een tijdelijk beperkte snelheid in noordelijke richting, 70 in plaats van 100 kilometer per uur. Dat is nodig omdat het wegdek is beschadigd door vorst. Dinsdag werden van de 1595 gecontroleerde automobilisten 1009 bekeurd.
Meer hierover in IJmuider Courant van vrijdag 20 maart


