Ecologisch onderzoek vleermuizen bij Missiehuis Driehuis

Milo Lambers
Driehuis

Een ecologisch onderzoek moet uitwijzen wat de invloed van de toekomstige bouwwerkzaamheden op het terrein van het Missiehuis in Driehuis is op de vleermuizen die hier vermoedelijk leven.

Het Missiehuis, ofwel de voormalige Marinekazerne, werd vorig jaar voor iets meer dan 6 miljoen euro gekocht door de Acteeum Groep.

In samenwerking met vastgoedontwikkelaar Equilis willen zij appartementen bouwen in het Missiehuis.

De Regionale Uitvoeringsdienst Noord-Holland Noord laat weten dat er vermoedens bestaan dat er in de bunkers op het terrein vleermuizen leven. Een ontwikkelaar is zo’n geval verplicht om een ecologisch onderzoek uit te laten voeren.

De Acteeum Groep bevestigt dat er een ecologisch onderzoek is ingezet. Een externe partij moet beoordelen of de vleermuizen last ondervinden van de bouw en hoe hier rekening mee kan worden gehouden. Tevens wordt er onderzoek gedaan naar de staat van de bomen op het terrein.

De ontwikkeling van de appartementen bevindt zich nog in de inventariserende fase. De ontwikkelaars zijn onder meer bezig met het maken van stedenbouwkundige tekeningen.

Meer nieuws uit IJmond

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.