Ruim 67.000 euro oninbare belastingen in Velsen

Ruim 67.000 euro aan belastingen oninbaar. foto anp

Dagmar Aarts
Velsen

Ruim 67.000 euro aan gemeentelijke belastingen zijn in de afgelopen twaalf jaar niet betaald in Velsen. De gemeente haalt dat geld nu uit eigen kas.

Jaarlijks worden door de gemeente Velsen ongeveer 40.000 aanslagen voor gemeentelijke heffingen opgelegd aan inwoners en bedrijven. De gemeente gaat degenen die niet betalen flink achterna. Maar in een aantal gevallen blijkt het onmogelijk om de opgelegde aanslagen in te vorderen. Een faillissement, schuldsanering, emigratie en overlijden kunnen daarvan de oorzaak zijn.

Het college van burgemeester en wethouders kan de aanslagen waarvan zeker is dat ze echt niet geïnd kunnen worden, oninbaar verklaren. In de periode 2001 tot 2013 gaat het om ruim 67.000 euro. De gemeente had al rekening gehouden met deze kosten en heeft de afgelopen jaren geld opzij gelegd om de oninbare belastingen te kunnen betalen.

Meer nieuws uit IJmond

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.