Premium

Sjoemelen met een positieve coronatest levert voetbalclubs ’forse straf’ op, meldt KNVB

© Foto ANP/Pieter Stam de Jonge
Zeist

Clubs in het betaald voetbal zijn vanaf twee weken voor de competitiestart verplicht de spelers een dag voor de wedstrijd te testen op het coronavirus. Kan een club een positieve test dan onder het tapijt schuiven, zodat een speler toch kan meedoen aan de wedstrijd?

Nee, dat kan niet, meldt de KNVB. ,,Een speler is alleen speelgerechtigd als hij negatief getest is. Doet hij ondanks een positieve test (of zonder te zijn getest) toch mee, dan treedt artikel 7 uit het Reglement Wedstrijden Betaald Voetbal (niet-speelgerechtigde speler) in werking’’, zegt een woordvoerder. ,,Omdat de betreffende club alle andere personen die betrokken zijn bij de wedstrijd (ook de tegenstander) dan bewust in gevaar heeft gebracht, zullen de aan de club op te leggen tuchtrechtelijke sancties waarschijnlijk fors zijn.’’

Meer nieuws uit Sport

Meest gelezen