'Begin december Brits fiat van Pfizer-vaccin'
Groot-Brittannië gaat per 1 december goedkeuring verlenen aan het vaccin dat farmaciebedrijf Pfizer heeft ontwikkeld. Dat schrijft de krant Daily Telegraph. Het ligt in de bedoeling dat snel daarna, nog die maand, begonnen wordt met het toedienen van het middel tegen het coronavirus.
Ook Spanje, Duitsland en de Verenigde Staten hopen al in december te beginnen met het goedkeuren en snel daarna toedienen van de eerste coronavaccins.
De landen van de G20 hebben zondag aan het eind van hun tweedaagse top de belofte gedaan om de kosten van het vaccinatieprogramma ter bestrijding van Covid-19 op zich te nemen. De leiders van de G20 zeiden in de slotverklaring dat ze er "alles aan zullen doen" om de eerlijke distributie van coronavaccins wereldwijd te garanderen en de arme landen te steunen waarvan de economieën door de crisis zijn geteisterd.