Na enorme crash klimt Rinus van Kalmthout op naar zesde plek bij seizoensopener IndyCar [video]
Hoofddorper Rinus van Kalmthout is zesde geworden tijdens de GrandPrix van Alabama in de IndyCar Series.
De race op het Barber Motor Sportspark in Alabama startte met een grote crash. Door een fout van Jozef Newgarden kwamen vijf auto’s in botsing met elkaar. Ook Rinus van Kalmthout zat hierbij. Zijn auto liep een lekke band op. Jozef Newgarden, Colton Herta, Ryan Hunter-Reay en Felix Rosenqvist moesten opgeven, Van Kalmthout kon verder maar viel terug naar plek 19.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Het team van Rinus van Kalmthout koos voor een strategie waarbij vroeg de pits in werd gegaan. Zo kon Van Kalmthout met een volle tank beginnen aan de inhaalrace. Hij bleef kalm en klom op naar de zevende plaats. In de slotfase hoefden alle auto’s in het veld niet maar naar de pits. Van Kalmthout kwam in een mooi gevecht met Marcus Ericsson terecht. Hij wist hem in te halen en klom zo op naar plek zes.