Rijkswaterstaat past zomers openen brug Spaarndam aan om file bij de Wijker- en Velsertunnel tegen te gaan

Zijkanaal C in Spaarndam.© Arhieffoto Michel van Bergen

Van onze verslaggever
Spaarndam

Om files bij de Wijker- en Velsertunnel tegen te gaan, gaat de brug in de A9 Spaarndam over Zijkanaal C in de maanden juli en augustus doordeweeks vaker, maar korter open voor scheepvaart.

Door deze maatregel kunnen boten en schepen vanuit beide richtingen per ‘geopende brug’ niet meer allebei doorvaren. Het plan is als volgt: de brug gaat vijf minuten open voor vaarverkeer uit zuidelijke richting . Vervolgens gaat de brug dicht en kunnen wachtende auto’s overrijden. Een klein halfuur later gaat de brug weer open, maar dan voor vaarverkeer uit de noordelijke richting. Per doordeweekse dag is de brug voor beide richtingen twee keer open.

In voorafgaande jaren stonden auto’s tot aan de tunnels in de file doordat de brug lang openstond om alle scheepvaart voorbij te laten gaan. Dat is ongewenst, gezien de tunnelveiligheid. Rijkswaterstaat neemt daarom deze maatregel in juli en augustus voor de brug over Zijkanaal C.

Meer nieuws uit Haarlem

Ombudsteam

Ons Ombudsteam springt in de bres voor de consument.